Do 5 000 zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe takie jak np. podziemny zbiorniki na deszczówkę Delfin Rain, można otrzymać z programu „MOJA WODA”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które inwestują 100 mln zł na łagodzenie skutków zmian klimatu w Polsce.

• dotacja do 5 tyś i nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych
• nabór prowadzony jest od 1.07.2020r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
• dotyczy osób fizycznych – właścicieli domków jednorodzinnych

Program „Moja Woda” ma na celu zwiększenie zatrzymania wody na terenach prywatnych ogródków. Zebrana woda opadowa odciąży kanalizację i zmniejszy ryzyko podtopień w przypadku silnych opadów. Program działa od 1 lipca i tylko przez miesiąc od uruchomienia złożono ponad 14 000 wniosków.

Jak otrzymać dotację w ramach programu „Moja Woda”? Szczegółowe informacje na temat dotacji można znaleźć na stronach Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednich dla różnych województw.

Oferta firmy DELFIN to bezpośrednia odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania zatrzymujące wodę deszczową i urządzenia finansowane z programu „Moja Woda”. Podziemnie zbiorniki na wodę deszczową Delfin Rain to ekologiczny i ekonomiczny sposób na zbieranie wody deszczowej.